İptal ve İade Prosedürleri


İptal Prosedürü
 
enuygunburada.com sitesinden vermiş olduğunuz siparişiniz hazırlık aşamasında ve henüz kargoya verilmemiş ise sipariş detay sayfasından iptal edebilirsiniz. Ürünler size ulaştıktan sonra ise iptal işlemi yerine iade işlemi uygulanmaktadır.
 
İade Prosedürü
 
Siparişinizdeki ürün ve/veya ürünleri teslim aldıktan sonra iade etmek isterseniz 30 gün (1 Ay) içerisinde faturanız ile orijinal ambalajında iade adresimize göndermeniz gerekmektedir. Faturasız ve kutusuz ürünlerde iade yapılmamaktadır.
 
İade Adresi 
 
Emineller Kuyumculuk İletişim İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.
Çağlayan Mah. Vatan Cad. No. 61/B
Kağıthane, İstanbul
 
İade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce, enuygunburada.com sitesine üye girişi yaparak üye panelinden siparişlerim alanından iade etmek istediğiniz siparişi seçerek sipariş iade olarak seçilip kaydedilmesi gerekmektedir. Aksi durumda gelen iadeler dikkate alınmayacaktır.
 
İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmamaktadır. 
İade için gönderilen ürün öncelikle enuygunburada.com tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre enuygunburada.com'un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.
 
enuygunburada.com sitesinden alınan ürünlerin ödeme iadeleri sadece kredi kartınıza iade yapılabilmektedir. 
Orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Kozmetik ve gıda ürünlerinin iadesi mümkün değildir.
 
Değişim Prosedürü
 
enuygunburada.com sitesinden alınan ürünlerde stok olması durumda renk/beden değişimi yapılabilmektedir. Değişim yapılacak ürünlerin fiyatları arasında fark olması durumunda değiştirilmek istenen ürün iade alınır ve yeni istenen ürün için tekrar sipariş verilmesi gerekmektedir. Değişim işlemi için değişim yapmak istediğiniz ürünü orijinal ambalajı ve faturası ile birlikte geri göndermeniz gerekmektedir. 
 
enuygunburada.com sitesinden alınan ürünler ürün gammı uygun olduğu takdirde Emineller mağazalarından değişim işlemi yapılabilir. Mağazada yapılan değişimlerde  değişim yapılan ürünün fiyatı , yeni alınan ürünün fiyatından yüksek ise aradaki fark enuygunburada.com tarafından kredi kartınıza iade yapılır. Ürünün ücretinin yeni alınan üründen düşük olması durumunda aradaki farkı mağaza kasalarından ödeme yapabilirsiniz.